صفحه اصلی > اخبار > اخبار و اطلاعات عمومی 


  چاپ        ارسال به دوست

استقبال از جراحی افتادگی پلک در سالهای اخیر

عمل جراحی پلک در حوزه پزشکی به عنوان بلفاروپلاستی (blepharoplasty) نامیده و معمولاً در افراد بالای ۳۵ یا ۴۰ ساله اجرا می‌شود و می‌تواند برای سلامتی و یا زیبایی شناختی بکار رود. در این عمل پزشک جراح، پوست، چربی یا عضلات پلک را برش می‌دهد و آن را جابجا یا جدا می‌کند تا لیفتچشم انجام شود و در بعضی موارد ممکن است عضله را بدون حرکت و فقط پوست را برداشته و یا ممکن است در هر دوطرف بالا و پایین این کار انجام شود.

بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک با ۳ روش بی حسی موضعی، نیمه بیهوشی و بیهوشی کامل قابل انجام است. بی حسی موضعی مثل حالتی است که در دندانپزشکی استفاده می‌شود و ماده بی حس کننده لیدوکایین فقط در محلی که قرار است عمل جراحی پلک صورت بگیرد، تزریق می‌شود. با این کار، پلک بی حس می‌شود و بیمار در حین عمل جراحی پلک دردی را متوجه نخواهد بود، اما داروی تزریقی در جراحی زیبایی فقط درد را از بین برده و روی اضطراب بیمار تأثیری ندارد.

در عمل جراحی پلک به روش نیمه بیهوشی، علاوه براینکه اطراف پلک توسط جراح بی حس می‌شود، متخصص بیهوشی نیز از طریق رگ، داروهای ضد درد و اضطراب را به بیمار تزریق می‌کند. این داروها بیمار را به خواب عمیق و خوشایندی می‌برند.

در روش بیهوشی کامل، بیمار کاملاً بیهوش است.

عمل زیبایی پلک از نظر پزشکی ضروری نیست و صرفاً به منظور بهبود ظاهر فرد انجام می‌شود. 

گاهی اوقات بلفاروپلاستی می‌تواند دید شما را بهبودبخشد.در اکثر نژادها پلک بالا دارای یک چین عرضی می‌باشد، اما در بعضی از نژادها مثل نژاد زرد، این چین وجود ندارد و یک پلک اضافه روی پلک اصلی آنها را گرفته است. با بلفاروپلاستی یا عمل جراحی پلک می‌توان پلک این افراد را نیز اصلاح و یک چین طبیعی پلک را برای آنها ایجاد کرد.

در طول عمل معمولاً هیچ دردی وجود ندارد، زیرا این عمل با بی حسی موضعی و آرام سازی انجام می‌شود. دوره پس از عمل نیز بسیار راحت و قابل تحمل است. در طول روز، بیمار معمولاً احساس درد نمی‌کند، اگرچه ممکن است کبودی یا خشکی چشم داشته باشد که برای کاهش کبودی چشم می‌تواند از یخ استفاده کند.


١٠:٠٨ - دوشنبه ٢٥ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ١٣٣    /    تعداد نمایش : ٣٠١با ما مرتبط باشید!

تهران ، ونک ،گاندی شمالی ، خیابان برادران شریفی پلاک14 ،طبقه چهارم ،زنگ چهار

02188202914-02188292915
02188783761-02188874564