صفحه اصلی > اخبار > اخبار داخلی انجمن 


  چاپ        ارسال به دوست

بعضي از اثراتی که در تبلیغات پزشکی بیان میشود .....

بعضي از اثراتی که در تبلیغات پزشکی بیان میشود با مبالغه و دروغ همراه است/ بیانیه انجمن متخصصین پوست ایران


متخصصین پوست در سراسر کشور،همواره مرجع موثق علمي در جلوگيري از سوء استفاده از نا آگاهي هموطنان در امور مرتبط هستند.
انجمن متخصصین پوست ایران بدینوسیله گمراه کردن هموطنان با برنامه ها و حركات منسجم و شيوه هاي مختلف تبليغاتي  را اقدامی ناپسند دانسته و ضمن هشدار به هموطنان كه فریب اینگونه ادعاها را نخورند اعلام میدارد: افراد میتوانند برای دریافت هر گونه پاسخ علمی و منطقی به ابهامات خود در خصوص  محصولات، تجهیزات و درمانهای مرتبط با مشکلات پوست، مو، زیبایی و امراض مربوطه از طریق اعضا انجمن متخصصین پوست ایران(پزشکان متخصص پوست مستقر در مطبها) و یا بخشهای درمانی و گروه های تخصصی پوست مستقر در دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور و بیمارستانها به اطمینان قطعی برسند.
به اعتقاد متخصصین عضو این انجمن، رفع معجزه آسای ریزش مو و درمان طاسی در مدت چند هفته و چند ماهه ، رفع سفیدی مو ها و بازگشت رنگ  مو به حالت اول، تبلیغ کذب بوده و چنین محصولی تا کنون تولید، ابداع یا اختراع نشده است و با توجه به علل فیزیولوژیک و توارثی ریزش مو و سفید شدن مو چنین ادعایی پایه علمی ندارد.
شایان ذکر است در مواردي كه وزارت بهداشت فرمولاسیون یک دارو و مواد موثره در آن را مورد تایید قرار می دهد،اين تأئيد نمي تواند مجوز و مبناي تبليغات گسترده و گزاف در خصوص اثربخشي قطعي محصولات ياد شده باشد.
هشدار دیگر در مورد تبلیغات پیرامون  برخی فرآورده ها و تجهیزات زیبایی یا درمانی پوست، مو و جوانسازی ( از قبیل کرم های ضد جوش یا ضد چروک یا تجهیزات پاکسازی و جوانسازی پوست) در کشور است که متاسفانه توسط افراد غیر پزشک و غیر متخصص مورد استفاده قرار میگیرند و مبادی ورودی و کیفیت اثر بخشی آنها مورد تایید نیست و حتی  میتوانند پیامدهای زیانبار برای سلامت و پوست درکنار تحمیل هزینه های فروان بر هموطنان به همراه داشته باشند.
یکی دیگر از تخلفاتی که  به تازگی بازار داغی بخصوص در فضای مجازی و توسط افراد غیر پزشک و آرایشگاهها پیدا کرده، انجام پلاسما درمانی  برای رفع چین و چروک های عمیق صورت، کوچک کردن بینی و ... است که طبق شواهد عینی، عوارض و پیامدهای ناگواری برای هموطنان ایجاد کرده است. استفاده از دستگاههای غیر جراحی غیراستاندارد و تزریق آنزیم هیالورونیداز  به عنوان تکنیکهای جدید برای کوچک کردن بینی نیز در فضای مجازی تبلیغات گسترده ای پیدا کرده که انجمن متخصصین پوست ایران نسبت به غير علمي بودن و  عوارض و پيامدهاي ناگوار آن هشدار میدهد.
انجمن متخصصین پوست ایران ضمن بیان اینکه پرداختن به امور زیبایی نیاز مبرم طبي نیست ولی تقاضای غیر قابل انکار است، بیان میدارد: کلیه داروها و تجهیزات مورد استفاده در کشور باید مورد تایید مراجع قانونی باشد و امور مرتبط و خدمات لازم با نوع نيازمندي نيز بايد توسط افراد مجاز آموزش ديده دانشگاهي،پزشكان و متخصصين مربوطه انجام گيرد.
 انجمن متخصصين پوست ايران ضمن همكاري با دستگاه هاي مسئول،به منظور تنوير افكار عمومي،آمادگي لازم را جهت اطلاع رساني علمي و صحيح و پاسخ به سوالات مرتبط در اين موارد را اعلام ميدارد.


روابط عمومی انجمن متخصصین پوست ایران


٠٩:٠٥ - سه شنبه ٤ تير ١٣٩٨    /    شماره : ١٠٥    /    تعداد نمایش : ٢٥٠با ما مرتبط باشید!

تهران ، ونک ،گاندی شمالی ، خیابان برادران شریفی پلاک14 ،طبقه چهارم ،زنگ چهار

02188202914-02188292915
02188783761-02188874564