صفحه اصلی >  کاندیدهای انجمن  > دکتر نیلفروش زاده 
محمد علي نيلفروش زاده تحصيلات خود را در مقطع پزشکي عمومي در سال 1369 ( 1990 ميلادي ) به پايان رساند و در سال 1373 ( 1994 ميلادي ) موفق به اخذ بورد تخصصي پوست و مو شد سپس موفق به اخذ بورد جراحي پوست و پيوند مو از کانادا شد .

در سال 1379 ( 2000 ميلادي ) در انگلستان فلوشيپ جراحي پلاستيک پوست ، ليزر و پيوند مو را به اتمام رساند . او تجربيات خود را در تورنتو کانادا در سال 1380 ( 2001 ميلادي ) و در لندن در سال 1381 ( 2002 ميلادي ) ارتقاء داد .

دکتر نيلفروش زاده جراحي پيوند مو را با روش استاندارد پانج از سال 1374 ( 1995 ميلادي ) آغاز نمود سپس به روش ميني ميکروگرافت در جراحي پيوند مو روي آورد و نهايتاً طي سالهای اخير فقط از روش fit و futدر جلسه هاي بزرگ پيوند مو استفاده نموده است.

مدارج دکتر نيلفروش زاده به شرح زير است :

- رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلولهای بنیادی

- عضو انجمن بين المللي جراحي پيوند مو

- عضو آکادمي بين المللي جراحي پيوند مو


- استادپوست دانشگاه علوم پزشکي تهران -مشاور معاون علمی فناوری ریاست جمهوری

- رییس کارگروه طب بازساختی پوست

و سلول های بنیادی کشور

-ثبت پنج اختراع و نوآوری

-ریاست مرکز تحقیقات پوست و سالک

- رییس انجمن متخصصين پوست ايران

که در یکسال باقیمانده سمت ریاست انجمن متخصصین پوست کشور را به دکتر هنجنی واگذار کردند و بعنوان قائم مقام و عضو شورای انجمن ادامه فعالیت دادند.

همچنین در سال های ٧۶-٨۵سمت های :

مدیر کل استاندارد و ارزشیابی وزارت بهداشت ، رئیس مرکز هماهنگی امور درمان ، مدیر کل اورژانس  خدمات درمانی کشور، قائم مقام معاونت سلامت ،

قائم مقام وزیر بهداشت ومدیرکل صدور پروانه های پزشکی و

رئیس امور هماهنگی درمان کشور داشته اند .

دکتر نیلفروش زاده درر سالهاي باقیمانده باجدیت امور پژوهشی و علمی را دنبال نموده و موفق به اخذ چهار دوره جايزه برتر جشنواره رازي گرديد و توانست كتب، مقالات و نوآوريهايي در سطح بين المللي داشته باشد. كار بر روي سلولهاي بنيادي پوست، فيبروبلاست، كراتينوسيت و ملانوسيت از جمله مواردی میباشدميباشد كه با همكاري پژوهشكده رويان و دانشگاه علوم پزشكي اصفهان و تهران از سال ٢٠٠۵ در حال اجرا بوده و منجر به انجام موفقيت آميز استفاده از فيبروبلاست ها و سلولهای بنیادی چربی وsvf در جوانسازي و درمان چين و چروك پوست وزخمهای پوستی و سوختگی  شده است.

همچنین ایشان دارای بیش از150 مقاله در مجلات معتبر داخلي و خارجي pub med , ISI بوده و اکنون به عنوان یک درصد پژوهشگر موفق رشته درماتولوژی در دنیا هستند  واز موفقيتهاي جديد ایشان ميتوان تولید انبوه و کارخانه ای اولین محصول سلول بنیادی کشور (فيبروبلاست، محصول جدید تولید شده با اخذ مجوزهای غذا و دارو با همکاری سل تک به نام رنیودرم سل )، كشت و تكثير همزمان فيبروبلاست و كراتينوسيت براي ترميم زخمهاي ناشي از سوختگي و اسكار سالك و نيز كشت و تكثير ملانوسيت براي درمان لك و پيس يا ويتيليگو اشاره كرد كه در حال اجر است.

دكتر محمد علي نيلفروش زاده يكي از چهره هاي بين المللي در زمينه جراحي پوست، ليزر و پيوند مو است كه به عنوان Medical Faculty در كنگره بين المللي ساليانه ESHRI اروپا در سال 2003 لندن و سال 2003 برلين بود.برنامه پیشنهادی